S vodou se setkáváme každý den. Aniž bychom si toho všímali, je neodmyslitelným článkem našeho života. Jak z biologické stránky, tak ze stránky psychické. Zkuste si jen představit letní radovánky bez bazénu plného vody, zahrady bez vodních fontánek a tak dále. Voda jako taková obsahuje životu důležité živiny. Když není organismus jakéhokoliv živočicha dostatečně zásoben vodou, dochází k dehydrataci (nedostatku vody v organismu) nebo dokonce úhynu.
Ve světě můžeme vodu najít ve třech skupenstvích: plynném, kapalném a pevném. A právě v pevném skupenství (ledu) začíná záhada této kapaliny. Japonský vědec podle zajímavých testů přišel na to, že voda se chová podle toho, jak s ní zacházíme. Postavil několik butelek s vodou vedle sebe. Pak každou dal do samostatné místnosti a pozval několik dobrovolníků s emocemi, které k testu potřeboval. Tedy radost, smutek, agrese. Po testu je propustil a vodu plnou emocí nechal zamrazit. Každá butelka tvořila krystalky úplně jinak.
Krystalky v butelce vystavené radosti vypadala mnohem barevněji a pozitivněji než třeba smutek. Můžete si tento pokus zkusit doma, ale na sledování krystalků je potřeba mikroskop a hlavně vytrvalost. Samotný vědec, který se zabýval tímto úkazem nad studiem vody strávil mnoho času. Ale výsledky byl překvapen a možná otevřel dveře do jiné sféry vědy.
Je tedy možné, že věci kolem nás, včetně tak triviální věci jako je voda, dokáží vnímat naše pocity. Třeba to funguje stejně jako se zvířaty a lidmi. Když se k nim chováme negativně, oplatí nám to.
Může se vám zdát nemožné, že se voda může chovat podle našich emocí, ale nikdo z nás neví, co se ve skutečnosti kolem nás odehrává. Třeba je vše jinak, než se učíme ve školních lavicích.
Co z toho vyplývá? Každý den se snažte svému okolí nabídnout jen to nejlepší. Snažte se být pozitivní a vděční za vše, co kolem sebe máte. Nikdy nevíte, koho svými emocemi můžete ovlivnit.