Krásy jižní Francie

Cestování

Krásy jižní Francie

Kam na letní dovolenou? Hodně z nás si pokládá tuto otázku. Vybíráme lokality, které jsou cenově dostupné, kde je krásné, čisté a teplé moře, kam jsme schopní se dopravit, kde seženeme zajímavé ubytování a hlavně, kde zažijeme nádhernou dovolenou. Můžeme říct, že Češi pomalu ale jistě objevují kouzlo jižní Francie a stále odjíždějí na dovolenou právě sem.
Nice, jižní Francie, moře.

Proč volíme právě jižní Francii? Vzhledem k tomu, že se jedná o letní dovolenou, prvním důvodem, proč volíme tuto lokalitu, je určitě přítomnost Středozemního moře. Na jihu je v letním období nádherně teplé, okolo 26 stupňů a počasí se pohybuje nejčastěji nad 30 stupňů. Jsou to pro nás tedy ideální podnební podmínky s vůní mořského vzduchu. Pláže jsou tu z většiny pískové, i to turisti preferují.

Dalším důvodem, proč jet na letní dovolenou do jižní Francie je její dostupnost. Po dálnicích autem je to cca 1 400 km, obvykle nám cesta zabere cca 13 hodiny, počítejte, že ale můžete uvíznout v zácpě, máte nějaké zastávky. Nezapomeňte, že na francouzských dálnicích se platí tzv. mýtné. Pokud je pro Vás ale 13 hodin v autě nemyslitelných nebo například nemáte řidičský průkaz, můžete letět z Prahy do Nice, Marseille, Montpelier nebo Toulouse. Nebo můžete letět levněji do Paříže a pak se na jih dopravit vysokorychlostním vlakem TGV.

My ale auto doporučujeme, protože jižní Francie oplývá tolika místy, která budete chtít navštívit a budete tedy chtít být mobilní.

Jak jsme již řekli, nejvíce nás sem táhne moře. Ale jižní Francie se stala poměrně levnou záležitostí, i co se ubytování týká, tedy pokud nepreferujete luxusní hotely a soukromé pláže. Vy totiž můžete využít služeb místních kempů a pronajmout si chatičku na celou dobu Vašeho pobytu přímo u moře, jsou to tzv. mobil home. V těchto chatičkách máte svou vlastní koupelnu se záchodem, malou kuchyňku, 2 ložnice, venkovní terasu, můžete si vybírat podle velikostních preferencí a existují i chatky, které mají klimatizaci.

Rozhodně tento druh ubytování doporučujeme. Nejvíce času budete totiž stejně trávit na terase, u moře nebo někde po výletech. Doopravdy je toto ubytování cenově velmi přijatelné.

Vyberte si kemp a pak už si jen naplánujte, co byste chtěli vidět.
Levandule, Francie, jižní Francie.

Jaká místa doporučujeme?

·         Marseille

·         Cassis

·         Camargue

·         Montpellier

·         Avignon

·         Provence

·         Aix-en-Provence

·         Azurové pobřeží (Nice, Cannes, Saint-Tropez), aj.

 

Back To Top