Mužnost a testosteron

Nezařazené

Mužnost a testosteron


Testosteron je pro mužské zdraví velice důležitý, tak jako pro ženu estrogen. Během života ale hladina hormonů v těle klesá. Zatímco ženy bývají zodpovědnější co se týče přístupu ke svému zdraví, muži jsou čato laxnější. Ženy užívají různé doplňky stravy, které pomáhají s tvorbou estrogenu a nebo přímo užívají estrogen. Muži s přibývajícím věkem samozřejmě moc dobře ví, že by potřebovali testosteron, ale jeho hladinu nedoplňují ani pomocí doplňků stravy. Přitom je poměrně jednoduché ho doplnit. Stačí k tomu vhodné doplňky, které se dnes dají koupit na každém rohu, a nebo dokonce můžete doplnit tento hormon cvičením.

fitness muž

Ne každý to ví
Muži, kteří se od aktivního života věnují cvičení, ví, jak tělo funguje. Růst svalové hmoty a hladina testosteronu jsou dvě spojené nádoby. Cvičením se podporuje tvorba testosteronu a testosteron zase stimuluje tělo k větším výkonům. Pokud jste muž v aktivních letech a je pro vás snem vypadat přitažlivě pro ženy a hlavně být zdravý a v kondici, je cvičení nezbytné.

trénink posilovna

Ideální je mít nějaký cvičební plán. Muži kteří cvičí už dlouho ví, že je potřeba cvičit celé tělo. Funkce svalů zůstane zachována, pokud se svaly používají. Je vědecky dokázáno, že lidé kteří se pravidelně věnují jakémukoliv pohybu nebo sportu, se dožívají mnohem vyššího věku než je tomu u lidí, kteří celý svůj volný čas prosedí na gauči.

Velice populární je HIIT a fitness. Je na každém co mu bude vyhovovat, ale obecně se dá říct, že tyto dva druhy pohybu jsou nejpopulárnější. Po tréninku se nesmí zapomínat na protažení a jeden den v týdnu je dobré se věnovat regeneraci. I svaly potřebují odpočívat. Dopřejte jim to a vyhnete se přetažení organismu, nataženým svalům a v krajním případě i svalové horečce. Regenerace, růst svalové hmoty a testosteron jsou propojené, proto nezapomínejte na to, že cvičení i odpočinek jsou důležité.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top