Výběr pohovky

Bydlení

Výběr pohovky

Obývací pokoj je místnost, kde se schází celá domácnost, návštěva. Proto by obývák měl působit útulně a celkově byste si měli dát záležet na jeho zařizování. V dnešním článku si řekneme pár tipů, jak ho zařídit. Můžeme se rovnou přesunout k radám.

Vůbec nejdůležitější v celém pokoji je sedačka. Pokud přijdete z práce domů unaveni a nechcete si jít lehat do čistě povlečené postele, proto nejspíše zvolíte sedačku. Tudíž sedačka by měla být stoprocentně pohodlná, ať vás nic nebolí. Nebo pokud k vám přijde návštěva a vy ji usadíte na tvrdou, nepohodlnou sedačku, pravděpodobně už příště nepřijdou. Při koupi je hlavně důležité neuspěchat. Poměřit si doma jak velkou / malou chcete. Pokud máte úzký či malý obývák, není asi úplně nejlepší rozhodnutí kupovat obrovskou sedačku.

menší pohovka

Takový menší tip, který vám ale může hodně pomoct při koupi. Pro jistotu si rozměr vybrané sedačky zkuste vyznačit provázkem, musíte být přesvědčeni, že se vám tam pohovka opravdu vejde a že kolem ní pohodlně projdete. Naopak máte-li velký, prostorný obývací pokoj, nekupujte si malou sedačku. Možná si říkáte, že vám taková sedačka stačí, že v obýváku moc času netrávíte, návštěva k vám přijde pouze výjimečně. Umístíte-li ji do velkého prostoru, bude doslova utopená, nevýrazná.

větší pohovka

Dále je důležité si uvědomit, jestli máte (nebo pokud si zaplatíte výnos) jak gauč dostat k vám domů. Pokud máte úzká futra, bydlíte až někde v desátém patře (sice s výtahem, ale pohovka se vám do něj nevleze) kupovat obří sedačku není určitě dobrý nápad.  Jaký styl zvolit? Vyberte si takový styl, který se vám hodí k nábytku. Máte-li moderní nábytek, zvolte spíše jednoduchou variantu. Naopak, máte spíše rustikální interiér můžete se trošku více odvázat a zvolit například sedačku s vyšším opěradlem, zdobenými područkami apod. Jste-li větší rodina / máte mnoho přátel, zvolte sedačku například do písmene L, kde se všichni v pohodě usadí a nebudou se na sebe mačkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top