Cestujeme vlakem

Nezařazené

Cestujeme vlakem

Cestování vlakem začíná patřit v České republice k nejpopulárnějším způsobům dopravy. Železniční doprava v Česku patří mezi nejstarší v Evropě. První koněspřežná železnice zahájila svůj zkušební provoz na lince Linec – České Budějovice už v září 1827.
U nás je k dispozici hned několik vlakových dopravců, tím stoupá konkurence, a díky existenci rozsáhlé železniční síti, je cestování vlakem bezpečným způsobem dopravy. Navíc v posledních letech došlo k postupné modernizaci tratí i vlaků, zvýšila se přesnost, spolehlivost a kvalita služeb poskytovaných ve vlacích. Cestování vlakem je také ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným, tedy pohodlí na cestách s možností pracovat během jízdy v železničním voze.
černý vlak
Výhody cestování vlakem
Oproti letadlům a autobusům je ve vlacích více místa pro vaše pohodlí i pro vaše zavazadla, během cesty se po delším sezení můžete projít, pokud si to vaše tělo žádá. Sedadla bývají polohovatelná.Uličky ve vlaku jsou o poznání širší než například v autobuse, nemluvě o letadle. Na delších trasách bývá i jídelní vůz, kde si můžete koupit něco k pití nebo i vybrat z meny s teplými jídly.
vlak regiopanter
Ve vlacích jsou k dispozici elektrické přípojky, WIFI a stolky. Můžete tak čas strávený ve vlaku využít pro dohnání pracovních restů, hlavně pokud cestujete za obchodem.
Můžete se vzít i více zavazadel, než do ostatních přepravních prostředků a nezáleží na tom, kolik vaše zavazadla váží. Místa k uložení máte jak nad hlavou, tak i v prostoru kolem vašeho sedadla.
Je možnost přepravovat dětské kočárky, kola i zvířata. Také není problém, po dohodě s dopravcem, zrušit již zakoupené jízdenky někdy i bez storno poplatků.
vlak u nástupiště
Toalety na palubách osobních vozů jsou v dnešní době již standardem, na který si zvykli všichni cestující.
Doporučujeme si tento způsob přepravy vyzkoušet, možná budete příjemně překvapeni. Cestovat samozřejmě můžete nejen po naší republice, ale i po celé Evropě a dále. Spousta lidí a dětí využívá tuto dopravu nejen o dovolené, ale i každodenně do škol a zaměstnání.

Back To Top