Jak poznat padělky

Nezařazené

Jak poznat padělky

1.      Cena
Drahé značky jsou drahé z nějakého důvodu. Například luxusní kabelky jsou luxusní zpracováním, materiálem, časem, který někdo investoval do návrhu, výroby i do času stráveného se zákazníkem. To samé platí i o špercích, botách, oblečení i čemkoli jiném. Tohle je něco, co se nedá ošidit. Takže pokud vidíte VELMI lacinou verzi nějakého drahého produktu, je to s největší pravděpodobností padělek, vyrobený z levnějších látek, na kterém někdo strávil méně času a práce. Takže se připravte na kabelky z plastu místo kůže, nerovné stehy a sklo místo diamantů.

hodinky na ruce
2.      Papíry
Naprostá většina luxusního zboží přichází se spoustou papírů: účtenka, certifikát pravosti a tak podobně. Pokud u výrobku tyto papíry nejsou, jedná se většinou o padělek. Kromě papírových důkazů se zaměřte i na sáčky, tašky a takzvané dust bagy. Ty jsou součástí balení naprosté většiny kabelek, doplňků i drahého oblečení. Jistě, někteří lidé co prodávají oblečení z druhé ruky, dust bagy a tašky už dávno nemají, ale alespoň originální účtenka nebo záruční list by měly být samozřejmostí.

3.      Prodejna
Tifanny neprodává jinde než ve svých oficiálních obchodech, a zdaleka nejsou jediní. Hodně těch nejlepších značek si vydělá dost prodejem ve svých oficiálních prodejnách a nikam jinam dodávat nepotřebují. Takže než se vydáte na nákupy, ověřte si, jestli vůbec má místo, kam míříte, právo dané zboží nabízet. Pokud ne, je to skoro najisto padělek. Něco jiného je, pokud něco někdo prodává z druhé ruky. Pak by ale mělo být naprosto jasné, že se jedná o použité zboží, a měla by tom odpovídat i cena.

oranžová kabela
4.      Přiznané kopie
Kromě napodobenin byste si měli dát pozor i na přiznané kopie. Ty obvykle vypadají na první pohled lacině, a vyznačují se zkomoleninou jména známého výrobce. Proti tomu se dá bojovat jedině tak, že budete znát ty nejikoničtější značky v dané oblasti, a kopii kupovat nebudete.

Back To Top