Začněte se připravovat na státnice VČAS

Nezařazené

Začněte se připravovat na státnice VČAS

Přestože stále máte dostatek času, začněte s přípravou na státnice opravdu včas. Nenechávejte vše na poslední chvíli. Ušetříte si tak opravdu spoustu nervů a budete dostatečně připravení. Znamená to tedy, že půjdete téměř na jistotu, a pokud vás nepřekvapí opravdu nějaká nesnesitelná tréma, která by vám vygumovala mozek, budete mít státnice zaručeně v kapse.
káva a učení
Pokud jste celý rok neproflákali a opravdu jste se učili, nemáte se čeho bát.
První podstatnou věcí jsou materiály. Začněte si shánět materiály již teď. Jestliže jste si v průběhu roku postupně vypisovali vlastní materiály a vlastní poznámky, máte vyhráno. Je to totiž to nejlepší, co může být. Není nic lepšího, než vlastní poznámky, které znáte, a se kterými jste již jednou pracovali. Jestliže vám však některé otázky přesto chybí, je nejvyšší čas je začít zpracovávat, případně vaše vypracované materiály upravit dle požadavků státnicových otázek.
čas učení
Do státnic zbývá stále dostatek času, proto si udělejte učební plán. Některá látka vám může zabrat více času, většinou se jedná o učivo, které musíte pochopit. Počítejte s tím, a mějte na jednu kapitolu opravdu dostatek času. Nezapomínejte také na to, že si budete muset vše následně alespoň jednou zopakovat. Pro váš klid.
Vypracujte si osnovy k jednotlivým otázkám. Tento bod je velice důležitý a efektivní. Během učení si ke každé kapitole vypracujte osnovu, která bude složená ze základních bodů probíraného učiva. Při opakování se vždy podívejte na osnovu a zkuste si vzpomenout na informace k jednotlivým bodům. Jestliže budete vědět, jste na dobré cestě. Výhodou osnovy je navíc to, že jestliže si ji zapamatujete, vzpomenete si opravdu na vše podstatné.
moderní technologie
Vytvořte si studijní skupinku. Sežeňte si jednoho až dva kamarády, se kterými se budete učit. Podmínkou však je, aby to byly opravdu kamarádi, kteří se chtějí učit a mají zájem udělat státnice tak jako vy. Pokud to budou lidé, kteří by nejradši jen popíjeli a klábosili, moc vám nepomohou.
Nezapomeňte na to, že metoda učení od rána do večera a od večera do rána opravdu nefunguje! Učení vám totiž půjde pomalu a nebude v žádném případě efektivní. Vy se budete mnohem více stresovat jak při učení tak během samotných státnic, protože budete šílet z toho, že jste polovinu nestihli. A řeknu vám, spoléhat se pouze na štěstí není příliš vhodná varianta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top