Depilace a epilace: zbavování se chloupků na těle

Nezařazené

Depilace a epilace: zbavování se chloupků na těle

Téměř každé žena se v dnešní době holí. Ačkoli je tento trend u nás poměrně nový (ženy is začaly holit nohy a podpaží až na počátku devadesátých let, a až v polovině posledního desetiletí minutého tisíciletí se stala oholená pokožka normou. Tento nový trend ovšem zasáhl celý svět a my se mu musíme přizpůsobit. Kdo dnes nemá oholenou pokožku je považován za člověka z doby kamenné, zvlášť pokud se jedná o ženu.
holicí strojek
Slovníček pojmů:
· Depilace znamená, že odstraňujete chloupky pouze na povrchu vaší pokožky, tedy oholením. Depilace probíhá buďto strojkem, nebo holítkem s žiletkami.
· Epilace naproti tomu znamená, že celý chloupek vytrhneme, i s částí pod kůží a kořenem. To probíhá pomocí pěny, epilačních pásků, nejrůznějších vosků. Tato metoda je sice poměrně dlouho trvající, ale je také bolestivá.
kosmetická taštička
ČEMU VŠEMU JEŠTĚ STÁLE VĚŘÍME?
Holení samozřejmě oplývá spousta mýtů, tak jako všechno. Jaké jsou největší nesmysly, kterým stále ještě věříme a bereme je jako fakt?
1. Holíte se žiletkou? Naroste vám více chloupků!
Samozřejmě to není pravda. Holení nijak neovlivňuje růst chloupků jako takový. Počet chloupků závisí na tom, kolik máte v kůži vlasových ložisek, v nichž se ukrývají cibulky, kde se rodí kořeny chloupků. Tento počet ložisek je neměnný, takže ho holení neovlivní.
2. Naše pokožka holením trpí
To je pravda pouze v případě, že nedostatečně pokožku regenerujete. Například byste neměla holit pokožku pouze za použití vody. Vždycky byste měla použít pěnu nebo gel. Pokud máte rychle se mastící pokožku, používejte raději gel. Pokud máte pokožku citlivou, je lepší použít k holení kondicionér na vlasy. Chloupky to zjemní. Nezapomeňte, že jednorázová holítka můžete použít maximálně čtyři krát, jinak by mohly pokožku poškodit a zanést do ní bakterie. Navíc se pokožka jednoduše podráždí tupými žiletkami, proto investuje minimálně do tří břitového holítka.

Back To Top