Ušetřete na dopravě

Peníze

Ušetřete na dopravě

Každodenní doprava do zaměstnání není jistě levná záležitost a jen málokdo má takové štěstí, že pracuje jen pár ulic od svého domova. V poslední době se jako dopravní prostředek nejvíce propaguje jízdní kolo, které má dvě zásadní a největší přednosti:
1.      ušetříte na palivu
2.      prospějete svému zdraví
 parkovací místo na kola
Šlápnout do pedálů nic nestojí
Každý si určitě alespoň přibližně dokáže spočítat, kolik peněz ušetří, když bude dojíždět třeba 10 km denně do práce na kole místo autem. Podle typu auta zaplatíte za kilometr jízdy tři až pět korun. Pokud to máte každý den do práce 10 kilometrů, při trase 400 km měsíčně ušetříte jízdou na kole až dva tisíce korun. A to jistě pro nikoho není částka zanedbatelná. A to byste k tomu měli ještě přičíst opotřebení auta, pojištění a starost o jeho provoz. S porovnáním s tím je i udržování kola velmi levné.
 cyklista na křižovatce
Nejlacinější i nejzdravější
Jediné co vám může scházet je teplo a pohodlí auta, ovšem máte zase výhodu, že se vyhnete nepříjemným zácpám, neboť všechna auta hravě předjedete. Navíc síť cyklostezek už je tak široká, že možná objevíte zajímavou objížďku bez výfukových plynů, díky níž budete v zaměstnání dříve,  než dorazí vaši kolegové nevrlí z čekání v koloně aut. Čas i finance také ušetříte za návštěvu fitcenter, protože vy budete díky každodennímu pohybu na kole v lepší kondici než kdokoliv jiný.
 pár na kolech
Vstřícní zaměstnavatelé přibývají
I když za evropskými metropolemi jako je Amsterodam nebo Mnichov stále pokulháváme, přístupy měst i zaměstnavatelů se mění. Zlepšují se možnosti parkování a zabezpečení jízdních kol. Budují se speciální zastřešená a hlídaná parkoviště a na pracovištích jsou samozřejmostí sprchy a uzamykatelné skříňky pro cyklistické potřeby. Firmy vidí, že se mění k lepšímuvztahy a nálada na pracovištích. Bezmotorová doprava nejen šetří finance, ale i životní prostředí a přináší život s minimem stresu.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top