Pracovna v domě i v bytě

Bydlení

Pracovna v domě i v bytě

Pokud máte v domě místnost navíc, máte vyhráno. I z malé místnosti si můžete doma vytvořit krásnou a jednoduchou pracovnu, ve které budete mít na práci klid. Navíc v té samé místnosti můžete umístit i knihovnu a spojit tak účel místnosti. Co by taková pracovna měla obsahovat? Určitě psací stůl, který vám bude výškově vyhovovat a k němu příjemná ergonomická židle, která vám bude taktéž vyhovovat. Další důležitá věc je dostatek materiálu pro práci. Pracujete na počítači? Pak jej budete v pracovně potřebovat, pokud raději pracujete s papírem a tužkou, pak si jich pořiďte pořádnou hromadu, abyste od práce nemuseli odcházet. Další věci jsou barevné rozlišovaše nůžky a další kancelářské potřeby. Pokud chcete spojit pracovnu s knihovnou, pak do pracovny pořiďte ještě regál a pokud je dostatek místa tak klidně i křeslo či místo na čtení.

zrcadlový hrneček

            V malém bytě, kde nemůžete mít vyloženě vlastní místnost, je zařízení místa pro práci trochu oříškem. Místo volte tak, aby bylo v klidnější místnosti, abyste měli pokud možno klid na práci. Pokud se rozhodnete udělat koutek v obývacím pokoji, pak jej umístěte spíše do koutu, aby vám nezavazel. Pokud máte malé děti, pak si musíte své věci poctivě uklízet, jinak o ně můžete velice rychle přijít, hlavně pokud jsou důležité a zůstanou na očích. V ložnici se už můžete vyřádit více. Pokud se nebojíte výšek, můžete zvolit postel pod stropem, na kterou se dostanete po žebříčku a pod ní se vám vytvoří úžasný prostor pro pracovní či odpočinkové místo. Pokud si to nemůžete dovolit, pak je dobrým řešením klasický psací stůl u stěny. Pokud se vám povede jej vtisknout třeba mezi dvě skříně, pak můžete stěny skříní využít jako nástěnky pro lepící papírky.
retro věci

Ať se rozhodnete pro jakoukoli variantu, snažte se v „práci“ trávit jen tolik času, aby vám zbýval i na relaxaci a rodinu. Jak se říká, práce neuteče, nemá totiž nožičky.

Back To Top