Luxus dostupný pro každého

Cestování

Luxus dostupný pro každého

Chcete-li navštívit Dubaj a vejít se do rozumné výše nákladů, doporučuji cestovat bez cestovní kanceláře. Máte-li pevně stanovené datum cesty, pak nejvýhodněji letenky pořídíte u letecké společnosti FlyDubaj. Pokud chcete sehnat nejlevnější letenku bez závislosti na datu odletu, vyplatí se hlídat ceny na různých lowcostových portálech.
dubaj panorama.jpg
Pokud nemáte v plánu jen ležet na pláži, ale i poznat centrum, potřebujete ubytování ve městě. Nejlevněji Vás vyjde ubytování v soukromí přes portál airbnb. Stravování si budete muset řešit sami, ale i s plnohodnotným jídelníčkem neutratíte víc, než doma. V supermarketu seženete většinu potravin za stejnou cenu, jako v České republice. Výrazně dražší jsou jen nápoje, což je vzhledem k tomu, že Dubaj je zabetonovaná poušť, pochopitelné. Jídlo v restauraci je dražší než u nás, ovšem alespoň jednou navštivte nějakou skvělou rybí restauraci přímo na pobřeží. Mohu jen doporučit. Za zmínku stojí, že krom sky barů a některých hotelů nikde neseženete alkohol.
hotel burj al arab.jpg
Absolutně nejlevnější letenky a ubytování jsou k sehnání v době Ramadánu a v období květen-září, kdy je v Dubaji až nesnesitelné horko (teploty přesahují 40°C ve stínu). Důkladně zvažte, zda Vám cesta v této době stojí za ušetřené peníze. Zejména během Ramadánu se připravte na určitá omezení. Absolutní zákaz konzumace čehokoliv na veřejnosti platí až do setmění. V hotelu a několika málo restauracích se najíte, ale budete odděleni zástěnou. Kromě hlavních turistických atrakcí (Dubaj Mall, Burj Khalifa) je prakticky všude zavřeno včetně stánků s pitím a zmrzlinou na pláži. Dále je nutné dodržovat dress code – tedy zahalená ramena a délka oděvu pod kolena, což v místním horku bude opravdu utrpení. Výhodou je ovšem liduprázdná pláž, budete ji mít prakticky celou pro sebe.
Ušetřit lze i na vstupném, pokud ho objednáte předem. Tuto službu nabízejí i české portály, vše pro Vás tedy bude srozumitelné a přehledné. Máte-li v plánu navštívit vícero atrakcí, je možné vstupy kombinovat a ušetřit ještě víc, pro příklad kombinace vyhlídky z věže nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa se vstupem do akvária v Dubaj Mallu. Překrásné pískové pláže jsou většinou zadarmo, mezi nejkrásnější patří Jumeirah Beach, ze které uvidíte i na slavný hotel Burj Al Arab.
dubaj poušť.jpg
Kromě výše zmíněného můžete v Dubaji zažít prakticky cokoliv – zalyžovat nebo zabruslit si i v parném létě, proletět se helikoptérou, projet terénním autem duny v poušti, navštívit Legoland či největší aquapark na světě, záleží jen na Vaší představě a financích. S výše uvedenými tipy můžete ušetřené peníze použít třeba na některý z těchto zážitků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top