Amerika – krajina z Nového světa

Nezařazené

Amerika – krajina z Nového světa

Jako by některá místa stále čekala na objevení. Nádherné krajiny a oblasti, které vypadají, jako by ani nebyly součástí naší planety, které jsou lákadlem pro turisty z celého světa, jenom lemují celou Ameriku. USA není jenom shluk kultur a obrovská města, ale také neuvěřitelná příroda, která sahá až za hranice naší představivosti. Pokud se náhodou do Států chystáte, nejspíš by byla věčná škoda, kdybyste následující místa neviděli.

Výjimečná příroda

Úkazy, které se nacházejí na mapě USA, bychom nedokázali spočítat. Ale zde uvedeme jenom ty, která by měl každý znát a každý o nic vědět, protože tahle krása by se neměla opomínat. Útvary a místa, které Amerika nabízí, by se daly pozorovat a obdivovat dennodenně.

Niagarské vodopády
Jedná se o Americkou chloubu, která se nachází na Eritrejském jezeře, jež jako zbylých pět jezer tvoří hranici mezi Spojenými státy americkými a Kanadou. Jedná se o naprostý turistický evergreen. Vodopády patří mezi největší na světě, a jedná se o skutečnou podívanou. Před pár lety byly pod vodopády instalovány světlomety, které v noci barví vodu. V noci čtvrtého července se zbarvuje na počest založení USA modro červeno bíle, v jiné dny svítí duhově.

Niagary jsou tři velké vodopády: Horseshoe Falls, který je Kanadský, American Falls a Bridal Veil Falls, tyto dva jsou na území Spojených států. Největší z nich je ten kanadský, který má ve sloupci velikost dvaapadesát metrů. Pokud se chcete pokochat touto krásou zblízka, můžete se vydat lodí Maid of the Mist až pod ně.

Grand Canyon
Jeden z nejstarších národních parků je nejdelším kaňonem na světě. Arizona se může chlubit tímto přírodním úkazem, který vykonal tok řeky Colorado během desítek tisíc let.

Horseshoe Bend
Podkova, to je nádherný pohled na vodu a krajinu, již opět vymodelovalo tisícileté působení řeky Colorado, je to odtud ostatně blízko ke Grand Canyonu. Kdysi se tu tyčily pískovcové hory, které působení řeky vykreslilo do dnešní podoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top