Bohatší o pár tisíc navíc

Nezařazené

Bohatší o pár tisíc navíc

Každá korunka se hodí. Kam ale všechny naše úspory neustále mizí? Jídlo, cigarety, alkohol, bydlení, oblečení, zábava, vzdělání a tak dále. To vše, a ještě mnohé další jsou naše výdaje. Některé z nich jsou dobré a některé naopak špatné investice. Některé z nich nám pomohou získat další peníze v budoucnu a některé jsou prostě nezbytným výdajem pro život. I tak je ale můžeme omezit.
euro bankovky a mince
Kde ale ušetřit?
Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. První radou je omezit spotřebu všech pro život nedobrých věcí, jako je právě alkohol a cigarety. Průměrný kuřák každoročně utratí za tabákové výrobky a veškeré příslušenství k nim přes dvacet tisíc korun. To už pomalu vydá na dovolenou! Pokud tedy přestanete kouřit a svou konzumaci alkoholu omezíte pouze na příležitostnou, uvidíte že se vám brzy vaše finanční rezerva výrazně navýší.
Největší položkou rozpočtu každého Čecha je pak jídlo. Jistě, že bez jídla se nedá žít, to je pochopitelné. Kolik jídla ale nakoupíme v bufetech, restauracích, kioscích a tak dále? V běžném obchodě pak můžeme potraviny, ze kterých si takové chutné jídlo můžeme připravit sami, nalézt mnohem levněji. Navíc není problém, vyhlídat si užitečné slevy a spousty dalšího. Například potraviny těsně před propadlou dobou minimální trvanlivosti obchodní řetězce prodávají výrazně levněji.
desetidolarovky a stodolarovky
Jak jste na tom s osobní dopravou? Jezdíte autem, nebo veřejnou dopravou? Máte zjištěno, co z toho vás vyjde levněji? A co takhle chodit pěšky?
Peníze se válejí doopravdy všude! Třídíte odpad? Pokud ne, tak začněte. Vyděláte na tom v mnoha ohledech. Zaprvé ušetříte peníze za popelnici a svoz smíšeného odpadu, zadruhé pak můžete kov, papír a v poslední době i některé plasty odvést do sběrny, kde pak za váš odpad dostanete zaplaceno!
Každý z nás pak má doma spousty věcí, které nepoužívá! Zkusili jste si někdy uklidit a vytřídit vše nepotřebné? Co takhle zkusit tyto věci prodat? Je jedno zda do bazaru, přes internet nebo do zastavárny. Není nic jednoduššího!
Vyzkoušejte tyto rady a uvidíte, že se vám ve vaší peněžence objeví o pár tisíc navíc!

Back To Top