Z bodu „A“ do bodu „A“

Nezařazené

Z bodu „A“ do bodu „A“

Také Vám při vyslovení slovního spojení „jarní úklid“ naskakuje husí kůže? A nejhorší na tom je, že se vlastně takový jarní úklid dělá několikrát za rok. Není úklid před Vánoci takovou jarní mutací? Ať na jaře nebo v zimě, většinou to nikoho nebaví. Tak už nebudeme otálet a pustíme se do toho.
–         Rozhlédneme se po bytě a vzpomeneme si na jednu radu, kterou dala Popelka panu Menšíkovi na cestu.
–         Měl jí přivézt to, co mu cestou cvrnkne do nosu.
–         A my začneme uklízet to, co nám jako první cvrnkne do očí.
uklízečka s koštětem
Asi to bude oblečení, nádobí, odložené časopisy a noviny.
·        Až budeme mít tento povrchový úklid, pustíme se do hloubkového.
Nejlepší cestou ke zdárnému výsledku bude, když si vytýčíme bod „A“. Ten je na našem putování za útulným bytem velice důležitý. Naše cesta totiž povede právě z bodu „A“ do bodu „A“. Tím máme jistotu, že nevynecháme ani místečko. DŮLEŽITÉpři přebírání zásuvek se neponořujme do vzpomínek nad fotografiemi a různými relikviemi. To bychom opravdu mohli spojit jarní a zimní gruntování do jednoho procesu.
muškáty na oknech

Není nutné dělat vše sami

Když takto obejdeme celý byt (dům), uvaříme si za odměnu kávu a promyslíme další strategii. Jak dlouho nám trvalo, než jsme dali vše do pořádku? Den? Nebo týden? Není zbytečné promrhat takovou spoustu času na smýčení a vyhazování nepotřebných věcí?
DŮLEŽITÉje potřeba uklízet během celého roku. Nehromadit staré účtenky, noviny, časopisy. Věci, které už určitě nebudeme potřebovat, buď vyhodíme nebo pošleme dál. Nejen našemu bytu, ale i nám se uleví.
barevný koberec
Pokud každý týden věnujeme našemu bydlení několik minut, určitě to na tom jarním úklidu poznáme. Anebo ho můžeme zrušit úplně. Jestliže nás uklízení unavuje a obtěžuje natolik, že nám to bere náladu, tak to můžeme vyřešit ještě jinak.
DŮLEŽITÉ – přehoďte jarní a zimní gruntování na nějakou úklidovou firmu a máte pokoj úplně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top