Strach z budoucnosti po finanční stránce

Peníze

Strach z budoucnosti po finanční stránce

Někteří lidé vidí svou budoucnost růžově, a ti ostatní na drogy nemají. Máte strach z budoucnosti https://www.fahd.cz/mate-strach-z-budoucnosti/? Tento vtip je už sice ohraný a pro některé trapný, ovšem i tak má svůj význam. Na budoucnost máme každý svůj názor. Někteří mají o své budoucnosti jasno a netrápí se plánováním několik let dopředu, někteří to neřeší vůbec a jiní se tím stresují den co den, jelikož svoji budoucnost nevidí ani trochu růžově.

Podle statistik se své budoucnosti bojí až pětina z nás. Ale to v důsledku především se zdražováním a zvyšováním daní. Zatímco téměř čtyřicet procent osob očekává v blízké době zlepšení své finanční situace, tak osmnáct procent očekává spíše zhoršení, a to právě z již zmíněného důvodu zdražování a vyšších daní. Pokud nemáte nějaké finanční rezervy, toto zvyšování výdajů na Vás může mít ve finančním ohledu vcelku velký a nepříjemný vliv.

kalkulačka

Zatímco muži s vysokoškolským vzděláním mívají větší finanční úspory, u osob s celkovými příjmy do pětadvaceti tisíc, to je trochu o něčem jiném. Dvacet procent našinců zvládá mít našetřeno i okolo 300 000 Kč a dalších sedmadvacet procent to zvládá nad 100 000 Kč, stále tu je možná více než čtvrtina, jejichž úspory tvoří odhadem 10 000 Kč. Tato poslední skupina má dost často problém, že žijí z výplaty do výplaty a dost často balancují a řeší každou korunu.

peněženka

Pokud se zaměříme na výdaje co se týče domácnosti, mají dva z pěti našinců našetřeno méně jeden měsíční příjem a každý desátý má úspory ve výši právě tohoto příjmu. Do těchto skupinek lidí většinou spadají ti, kteří se k vlastnímu příjmu ani nemají možnost dostat. Patří sem ať už nezaměstnaní nebo osoby bez maturity, tak i ženy na mateřské či v domácnosti. I přes to, že si myslíme, že naše budoucnost nemá světlou stránku, nikdy bychom se na to neměli koukat z černé stránky a měli bychom zkusit najít alespoň nějaké světlo. Tyto údaje jsou konkrétněji dostupné na našem webu.

Back To Top