Jaké jsou možnosti koupit společnost?

Služby

Jaké jsou možnosti koupit společnost?

Pokud jste rozhodnutí a potřebujete si koupit společnost s ručením omezeným, můžete zvolit z několika způsobů. Prvním z nich, který vás napadne, je zkusit si najít společnost, kterou někdo z nějakého důvodu prodává. Pokud vás nějaká zaujme, měli byste mít ihned před očima zvednutý varovný prst. Pozor, může jít o pořádný průšvih!

Před podpisem přemýšlejte

Prodávající člověk vás určitě začne krmit svými důvody, proč přistoupil k prodeji. Nejčastěji se lidé vymlouvají na zdravotní problémy, na stěhování, na stáří a podobně. I když historky o, téměř vynuceném prodeji, budou působit sebevýhodněji a celková nabídka bude velice lákavá, raději vše důsledně promyslete.

Koupí, doposud neznámé společnosti s ručením omezeným se dostáváte do značného rizika. I když vám budou předloženy všechny účetní knihy, předloženy všechny výpisy ze všech účtů, může se stát, že vám nebude řečeno úplně všechno.

Tím mám na mysli nějaké nevyřízené záležitosti. Může jít o neuspokojené reklamace, nerealizované objednávky, finanční závazky, které společnost řešili jaksi neoficiálními cestičkami. A takto mohly ostatně vzniknout i větší závazky z úvěrů z mimobankovního sektoru, tedy od lichvářů.

Ready made není drahé

Uvědomte si, že ve společnosti, kterou takto chcete koupit, budete statutárním orgánem. Společníkem i jednatelem. Vše co vypluje na hladinu v době, kdy již budete zapsán v obchodním rejstříku, budete řešit vy a věřitelé budou otravovat jenom vás. Původní majitel se v takových případech začne vždy docela šikovně skrývat.

Nejbezpečnějším řešením jak získat bezpečnou společnost s ručením omezeným, je vybrat si z nabídky nějaké ready made společnosti na prodej. Tyto společnosti jsou založeny jen a jen za účelem okamžitého prodeje. To znamená, že tyto společnosti ani nemohou být zatíženy nějakými krytými závazky a nehrozí, že na nového majitele vypadne nějaký kostlivec ze skříně.

Back To Top