Skleník na zahradu

Bydlení

Skleník na zahradu

Výhodné pěstování

Když lidé vybírají bydlení, tak si často přejí rodinný dům se zahradou. Ta se dá využívat k různým účelům, přičemž vlastnit ji je rozhodně výhoda. Jenom musíme počítat s tím, že cena nemovitosti roste. Můžeme zde pořádat například letní oslavy, kdy jsme na čerstvém vzduchu a nemusíme nic připravovat doma. K takovému posezení je vhodná pergola, protože na nás nesvítí slunce ani neprší.

rostoucí sazenice

Často zde lidé pěstují ovoce a zeleninu, kterou následně sklidí a sní. K tomuto pěstování si můžeme pořídit skleník, protože ten nám přinese řadu výhod.  Tou první jsou vyšší teploty, a proto se tu bude dobře dařit teplomilným rostlinám. Také můžeme vyzkoušet i rostliny, které běžně rostou blíže tropickému pásu. Zároveň je to ochranná stavba, jenž zabrání poškození třeba od krupobití. Také se nemusíte bát, že by rostliny poškodily třeba domácí mazlíčky, tedy pokud zavřete dveře. Dále ochrání před nízkými teplotami, které některým druhům vůbec nesvědčí.

Stavba

Když už se rozhodnete tuto stavbu na zahradu pořídit, tak Vám jistě záleží na tom, aby vydržel dlouhá léta a měli jste z něj vysokou úrodu. Slovo skleník sice pochází ze slova sklo, ovšem v dnešní době se u něj už tolik nepoužívá. Sklo má výhodu v tom, že má velmi dobrou životnost a skleníky tohoto typu má výhodu v bytelnější konstrukci. Více se používá polykarbonát dosahuje lepšího zadržení tepla a při nárazu nepraskne jako sklo.

rostliny ve skleníku

Než začnete stavět, tak vyberte rozhodně dobré místo, protože nemá cenu jej umístit třeba do stínu. Začněte od základů, přičemž na nich nešetřete a investujte do kvalitních betonových, protože ty skleník vydrží. Samotná konstrukce se často prodává v podobě hliníkových profilů, přičemž ty jsou pevné a odolné. Něco sice stojí, ale když už se do stavby pustíme, tak vyžadujeme její dlouhou životnost. Proti korozi by měli být odolné i šrouby s maticemi, které jednotlivé části spojují k sobě.

Back To Top