Ručení nemovitostí je výhoda, děsit vás nemusí

Peníze

Ručení nemovitostí je výhoda, děsit vás nemusí

Mnoho zájemců, kteří zvažují pořízení nebankovní hypotéky, často poleká, že by v takovém případě měli ručit nemovitostí. Opravdu je taková záruka příliš riziková, anebo to tak jen vypadá?

Na první pohled se zdá, že když si vezmete půjčku, za kterou ručíte třeba svou střechou nad hlavou, takže dáváte v sázku až příliš mnoho. Ano, pravda je, že když nebudete své závazky splácet, může se vám stát, že o své bydlení přijdete.

bankovni dum

Avšak na druhou stranu stejně tak platí i to, že když budete jistinu splácet i s úroky pravidelně a bez nesnází, tak ani nepoznáte, že svým majetkem ručíte, neboť vás to v jeho užívání nebude nijak omezovat.

Jak je tedy vidět, naprosto klíčové je, abyste si dobře spočítali, jaké splátky a jaké úroky si můžete dovolit. A to vždy i s nezbytnou rezervou, protože nikdy nevíte, co na vás v budoucnosti čeká.

Velkou předností ručení nemovitostí, které je typické pro všechny nebankovní a americké půjčky, je jistě to, že se jedná o silnou záruku, která dává věřiteli jistotu, že o peníze, které vám svěří, v budoucnu nepřijde. Takže právě díky takovému ručení můžete získat úvěr s mnohem více výhodnými podmínkami, takový, který bude více vstřícný, a také flexibilní. A to je také ten pravý důvod, proč vám mohou s nebankovní společnosti vyjít vstříc a ušijí vám zde půjčku na míru vašim potřebám tak, aby byly obě zúčastněné strany maximálně spokojeny.

barevne bankovky

Navíc rozhodně neplatí, že zvolit tu správnou nemovitost je složité, a že takovou záruku nemá většina lidí po ruce.

Za prvé jde o to, že můžete ručit libovolným nemovitým majetkem. Nikdo vám nebude diktovat, zda máte vybrat garáž, chatu anebo byt, je to jen na vás, a na tom, kolik peněz chcete skrze úvěr čerpat.

A za druhé za vás může svým majetkem ručit i libovolná třetí osoba, což je řešení pro všechny, kdo sami nic nevlastní – stačí, aby ve svém okolí našli ochotného spoluručitele, a mají vyhráno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top