Penzion v Českých Budějovicích vás zve na atraktivní dovolenkový pobyt

Služby

Penzion v Českých Budějovicích vás zve na atraktivní dovolenkový pobyt

Když objevíte na webových stránkách penzionu v Českých Budějovicích rubriku napište nám penzionurudolfa.cz, máte možnost zjistit podrobnosti nejen o ubytování, ale i o možnostech, které skýtá tamní prostředí, co se týče rekreačního vyžití. Co by vám majitel penzionu odpověděl, kdybyste se jej zeptali na:

Cykloturistiku – cykloturistika je na Českobudějovicku jedním z nejoblíbenějších sportů. Stěží se vám podaří během jediného týdne navštívit všechna atraktivní místa v okolí, a tak alespoň namátkou vám tu některá doporučíme: Za vidění stojí přehrada Římov, stezka podél Vltavy kolem Křemže, Holubova, Třísova a Zlaté Koruny, Hlincová Hora, Dubičné, rybník Svět a město Třeboň a dále pak rybník Rožmberk a Nadějská rybniční soustava směrem k Veselí nad Lužnicí.

zámek Hluboká nad Vltavou

Vodáctví – vodáci mohou splouvat za příznivého stavu vody řeku Malši, ale zejména Vltavu anebo Lužnici. Můžete tento zážitek spojit s ubytováním v Českých Budějovicích a pouze si pronajmout vodácké vybavené na dva dny, abyste si spluli ty nejatraktivnější úseky, jimiž jsou např. Rožmberk nad Vltavou – Český Krumlov – Dívčí Kámen anebo na Lužnici úsek ze Suchdola nad Lužnicí přes Majdalenu a Rozvodí na Starou řeku k rybníku Rožmberk, případně po Nové řece až za soutok s Nežárkou na Jemčinu. Stará řeka však vyžaduje značnou fyzickou námahu při přenášení padlých kmenů stromů v pralesním úseku přírodní rezervace.

zámek v Třeboni

Přírodní památky – pokud chcete blíže poznávat přírodu Českobudějovicka, Českokrumlovska a Třeboňska, doporučujeme projet tato místa v osobním voze, pokud možno po „okresních silnicích“ a vyhnout se hlavním tahům. Objevíte tu spoustu krás, které zejména souvisí s rybníkářskou oblastí v okolí Třeboně, s Novohradskými horami, lužním lesem na horním toku Lužnice a pohořím Blanský les s nejvyšší horou Kleť, kde je k dispozici i rozhledna s překrásnými výhledy do okolí.

Hrady a zámky – z hradů a zámků byste mohli navštívit Hlubokou nad Vltavou, zámek Český Krumlov s rozsáhlým parkem, hrad Nové Hrady, zámek ve Stráži nad Nežárkou, zámek v Třeboni a zámeček Jemčina. Každá z památek má své kouzlo, které dotváří nezapomenutelnou atmosféru jihočeského regionu.

Back To Top