Jak vybavit začínajícího tenistu?

Nákupy

Jak vybavit začínajícího tenistu?

Raketa

První, co každého napadne ve spojitosti s tenisem, je samozřejmě tenisová raketa. Bez ní totiž tenis hrát nelze. Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o základ vaší výbavy, měli byste si pořídit kvalitní tenisovou raketu, která vám bude vyhovovat. Pro začátek není nutné za ni utrácet závratné částky, ale také není vždy nejmoudřejší sáhnout po té nejlevnější variantě. Rakety jsou rozděleny i podle toho, na jaké úrovni jste. Pokud začínáte, vyberte si tu určenou pro začátečníky, která je uzpůsobena hráčům, kteří hru ještě tolik neovládají. Dále se budete řídit podle velikosti. V každém dobrém obchodě vám ochotně pomohou s tím, jaká velikost je pro vás vhodná. Až v poslední fázi se zaměřte na to, jaký má raketa design. Samozřejmě je příjemné mít nějakou, která se vám bude líbit, ale nemělo by to při vašem výběru hrát až tak velkou roli.

tenis

Tenisové míčky

Další základní výbavou každého tenisty jsou tenisové míčky. Míčky můžeme rozdělit na tlakové, beztlakové a někdo přidává i kategorii dětské míčky. Jaký je mezi nimi rozdíl? Tlakové míčky jsou určené především pro profesionální sport. Pokud nehrajete sport na vrcholové úrovni, vydrží vám pravděpodobně míček několik týdnů. V průběhu hry míčky ztrácí tlak a tím i svoji pružnost a schopnost odrazu. Jejich výhodou je, že nový míček je takřka ideální pro hru. Má měkký odraz a správnou rychlost. Nevýhodou je jeho nízká trvanlivost a to, že se v průběhu hry mění jeho vlastnosti.

tenistka

Pro rekreační hru či začátečníky jsou více vhodné beztlakové míčky. Tyto míčky si udržují během hry stále stejný tlak a mají i delší životnost. Nevýhodou je těžký zvuk odrazu a menší rychlost míčku než u těch tlakových. Samozřejmě tyto dvě věci nejsou jedinou výbavou, kterou budete k tenisu potřebovat, ale je to základ, bez kterého se neobejdete. Dále se poohlédněte po vhodných botách, pohodlném oblečení, omotávce na rakety a také se vám bude hodit sportovní tašky, v které budete přenášet své věci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top