Dosáhněte zero waste u jídelního stolu

Nákupy

Dosáhněte zero waste u jídelního stolu

Snížení vyprodukovaného odpadu se stalo ve světě obrovským tématem, který řeší jedinci i podnikatelé. K ekologii lze přitom přistupovat různými způsoby a každý z nás se snaží životní prostředí ušetřit jinak. Někdo jen recykluje, jiní nakupují bez obalu a z druhé ruky. Další zakládají kompost nebo si pěstují vlastní jídlo. Dnes se podíváme na další možnost, která vám může usnadnit život, ušetřit planetu a zároveň si na ní pochutnáte. Jedná se o jedlé nádobí.

171_stazeny-soubor

Jak toto netradiční nádobí využít?

Mnoho lidí bohužel používá plastové předměty, i když to není nutné. Ať se jedná o velkou narozeninovou oslavu u vás na zahradě nebo podávání jídla z okénka, vše můžete dělat mnohem lépe a ve větším souznění s přírodou. Jedlé příbory a talíře se budou skvěle hodit všude, kde nemůžete použít klasický porcelán, který vydrží po celé generace. Jakmile budete plánovat koupi plastu, můžete ji nahradit tímto jedinečným produktem.

Na první pohled se může zdát, že jsou stejné jako jiné jednorázové produkty. Ve skutečnosti to tak ale není. Jedná se o recyklovatelný materiál, který použijete jen jednou. To je sice pravda, ale rozhodně neskončí v odpadu. Můžete ho totiž po konzumaci jídla také sníst, takže nebudete muset nic vyhazovat a vaši hosté si navíc pochutnají. Ideální jsou především na dětské oslavy, protože tam byste zaručeně o svůj nádherný porcelán přišli.

198_classic-grun-1-quer

Obavy z kvality hoďte za hlavu

Většina lidí má strach, že se jim ekologické zboží určené pro jídlo jednoduše rozpustí pod rukama. Toho se u výhodných sad jedlého nádobí rozhodně obávat nemusíte. Nemusíte na nich servírovat pouze saláty nebo dezerty. Skvěle totiž vydrží i horké pokrmy o teplotě 85°C. Materiál sice pod vlivem tekutin bude měknout, ale trvá to velmi dlouho a kávu si užijete stejně jako z klasického hrnku. Navíc je toto nádobí příjemně sladké, takže si ho užijete jako příjemný dezert.

Back To Top