Co je tak zajímavého na chodidlech

Zdraví

Co je tak zajímavého na chodidlech

Jsou obrazem naší tělesné schránky – z chodidel někteří léčitelé dovedou diagnostikovat i závažné choroby, je to dáno tím, že jsou propojena skrze energetické meridiány se všemi částmi těla, tedy nejen se všemi orgány, ale i s pokožkou, vlasy, nehty, zuby, klouby, páteří atd.

Reflexní masáže – na diagnostiku podle chodidel navazují i reflexní terapeutické masáže, s jejichž pomocí lze efektivně odbourávat různé bloky, traumata, zatvrdliny a energetické blokády jednotlivých orgánů. Reflexologie pracuje i s emocionální úrovní, při správné technice dochází k oslabení negativních vlivů a k posílení těch pozitivních struktur, lidé po reflexní masáži mohou cítit zvláštní lehkost bytí, a to je pak může nasměrovat k jinému (lepšímu) životnímu stylu. Někdy mohou napomáhat k reflexní terapii i jemná lechtání (opravdu jemná), která mají povzbuzující tendence, čímž se také prokazuje množství nervových zakončení a jejich vliv na naši psychiku a tělesnou schránku. Mimochodem, ženy a dívky, které provádí mužům „footjob“, si jej užívají s nimi, protože je to svým způsobem pro ně samotné i reflexní terapie.

bosonohá dívka

Zrcadlí se v nich naše prožitky – emocionální úroveň souvisí i se zaznamenáváním prožitků a ty se mohou zrcadlit i na stavu našich chodidel. Chodidlo je kontaktní uzemňující bod a propojuje nás s naší mateřskou planetou, jak fyzicky, tak i právě emocionálně (energeticky). Čerpáme odtud životodárnou energii, proto je důležité chodit častěji bosky v přírodě, máme-li tu možnost. Čím více chodíte venku naboso, tím více jste spojeni s naší planetou, a tím více vás chrání a posiluje. Lidé, kteří více chodí bosí, bývají otužilejší a mívají lépe vyvinutý cit, intuici a imunitní systém.

masážní obuv

Držení těla – na obnažených ploskách poměrně snadno odhalíte problémy při chůzi, např. šmajdání, zborcenou klenbu, přílišné došlapování na patu, extrémní došlapování na vnitřní stranu chodidla nebo na vnější, přetížené prsty od chůze, kladívkové prsty, vbočený palec, otlačenou vnitřní část palce atd. Každá vada držení těla se pak projeví na páteři, kloubech, a samozřejmě i na práci vnitřních orgánů.

Back To Top