Bylinné masti mají originální přírodní složení

Nezařazené

Bylinné masti mají originální přírodní složení

Svět je plný chemie, a tak není divu, že se víc a víc lidí zajímá o zdravý životní styl a přírodu. Ať už se jedná o sledování pestrosti stravy a jejího složení nebo původu, na řadu se dostalo i tělo jako takové. Kosmetický průmysl se snaží o přípravky bez konzervačních látek a chemie. Ale i proto, že chceme být více „přírodní“, vracíme se častěji k radám a receptům našich babiček, protože ty věděly, jak využít dary z přírody.
Své zdraví naše babičky svěřovaly nejčastěji sádlu. Šlo tehdy o nejrozšířenější a nejdostupnější základ do domácích mastí. Snadno se totiž vstřebává a najde se jen málo lidí, kteří na něj trpí alergií. Přidáním bylin, které se díky němu časem skvěle rozvinuly, vznikaly masti téměř na všechny neduhy.
sedmikráska a fialky
I přes nejrůznější dnešní trendy moderní doby zůstaly osvědčené bylinky stále oblíbené. Asi tou nejznámější je měsíčková mast, protože díky měsíčku lékařskému má tento malý zázrak regenerační, zklidňující a ochranné účinky na pokožku. Dobře jí snáší jakýkoliv typ pleti, od citlivé po suchou i mastnou, také je vhodná pro děti i při popáleninách a ekzémech. Kostivalová mast se osvědčila hlavně při masážích unavených svalů a kloubů, celkově při obtížích s pohybovým aparátem. Vůbec nejrozšířenější je mast z jitrocele, protože každodenní péče pro pokožku je velmi důležitá a jitrocel má vlastnost pomáhat při vyrážkách, špatně se hojících ranách nebo dokonce na bércové vředy.
mandarinka a česnek
Všechny generace si snad zamilovaly mast konopnou, a to pro její zvláčňující a promašťující schopnosti. Zakázané ovoce přeci nejlépe chutná. Blahodárné účinky má i propolisová mast, protože díky ní bude boj s kožními problémy a zahlazování jizev jednodušší. Pomáhá i při podráždění sluncem, zklidní a jemně ošetří. Méně známá svízelová mast má za úkol pokožku zvláčnit a udržet ji pružnou. Samozřejmě bylinných mastí je nepřeberné množství, každá bylinka je vhodná na jiný problém. Svěřit pokožku můžeme masti arnikové, lnicové nebo zlatobýlové.

Back To Top