Bazénová geotextilie

Nákupy

Bazénová geotextilie

Blíží se bazénová sezona. Jistě i vy uvažujete nad nějakým nenáročným bazénem. Vybrali jste si nadzemní bazén? Je jedno zda nafukovací nebo pevný. Pod oba druhy je potřeba nezbytná příprava místa. Kromě zemních úprav terénu je neméně důležitá podložka pod bazén, tzv. Geotextilie.
Co to je? Jedná se o nerozpadavou syntetickou textilii, která se pokládá pod bazén na vrstvu písku. Chrání bazén a zejména folii před poškozením, a to nejen před kamínky, které by jí mohli propíchnout, ale i před prorůstáním kořenů. Prodlužuje její živostnost.
zalíbení v puntíkách
Další pozitivní funkce je ta, že chůze v bazénu je díky tomu měkčí a mnohem pohodlnější. Obvykle mají tvar kruhu nebo oválu a prodávají se podle rozměrů bazénů. Existují i přírodní varianty jsou z biologicky odbouratelných materiálů, např. kokosové rohože a další. Tyto ale nejsou moc rozšířené.
Některé netkané textilie jsou universální, a je možno je použít i jako podložku pod zahradní jezírka nebo pod zámkovou dlažbu, či pro oddělení vrstvy kamínků v zahradním chodníku. Často se také používají pod mulčovací kůru a brání prorůstání plevelů. Prodávají se v pásech různé šířky i délky. Pro vyšší komfort je možno použít dvě vrstvy, buďto stejné, nebo odlišné, aby výsledný podklad měl lepší vlastnosti.
žluté rukávky
Pokud geotextilii koupíte dříve, je potřeba ji správně skladovat, nenechávat na zemi, ale uložit na trámky nebo plachtu a zakrýt. Při instalaci je potřeba celou textilii důkladně rozložit, narovnat, napnout, aby se netvořily sklady, a zajistit, aby se nepohybovala.
Další vlastnosti geotextilie jsou:
· Oddělení (separace) jednotlivých vrstev a zabraňuje jejich mísení
· Filtrace vody, zabraňuje prolínání pevných částic
· Pro zemní konstrukce, stabilizují vrstvy půdy
Jsou velmi pevné, a odolné proti plísním, bakteriím a mikroorganismů, UV záření, hnilobě, chemikáliím, a podobně. Důležitou vlastností je i zdravotní nezávadnost.

Back To Top