Obezita není jen vizuální problém

Nákupy

Obezita není jen vizuální problém


Je až neuvěřitelné, jak moc se nadváha a obezita rozšířily v našich statistikách. A skutečně děsivé je i to, že se objevuje již u dětí. Je pravdou, že nad tím by se měli zamyslet hodně rodiče a přehodnotit, co vlastně jejich potomci dělají a jak se stravují. Může jim být zcela jasné, že vysedávání u počítačů nebo televizních programů a konzumace nezdravých surovin, jim kilogramy navíc jen podpoří. Možná by pomohlo, kdybychom si všichni uvědomili, že vizuální výsledky rozhodně nejsou hezké, ale především jsou zde ještě další skrytí kamarádi, kteří obezitu velmi rádi doprovází. Jedná se o různá přidružená onemocnění, která mohou být kardiovaskulárního typu nebo vyvolávat cukrovku, ale i depresi. Nicméně se mohou objevit další problémy, které mohou zasahovat až do ortopedického oddělení.

dítě tuk

Váha a nemocná psychika

Když se podrobněji zamyslíme nad váhou a psychikou, tak můžeme jen potvrdit, že spolu velmi úzce souvisí a těžko říci, co vlastně bylo na počátku. Zdali psychika byla tak křehká, že donutila člověka uspokojovat se jídlem a vítězit nad touto slabostí. Nebo snad rostoucí hmotnost způsobila depresivní podmínky a dotyčná osoba nedokáže vystoupit z tohoto stylu. Mnohdy je zapotřebí odborné pomoci nejen v oblasti poradenství, ale i v sestavení jídelníčku, který jak se zdá bude stěžejní pro získání rovnováhy.

léky, metr

Přejídání je další problematika

Nutnost všechno sníst a hlavně to, co nám chutná, to je další problém, kterému musíme čelit. Přitom by šlo zavést trochu více disciplíny do stravování a šlo by to mnohem snadněji. Do plného žaludku totiž nikdo nic nenacpe, i když by kolikrát moc chtěl. Hodně mohou pomoci doplňky stravy. Také si lze koupit adipex retard, který je skvělý bojovník v oblasti zvýšené hmotnosti. Vyvolá pocit plného žaludku a tím pádem se toho i poměrně méně zkonzumuje. Nelze se ovšem spoléhat jen na nějaké pilulky, také je třeba něco pro to něco udělat. Nastavit si nějaké priority a ty dodržovat bude také velmi přínosné pro boj s nadváhou.

Back To Top