Nastartujte své podnikání bez starostí

Nezařazené

Nastartujte své podnikání bez starostí

Finanční nezávislost a podnikání jsou dvě věci, které mají jednu věc velice společnou. A to jsou peníze. Pokud získáme jedno, automatický přijde i to druhé. Když se rozhodneme podnikat potřebujeme nějakou tu počáteční investici. Po získání určité popularity a získání obliby našich produktů můžeme naši firmu předat a již více méně pouze generovat zisky.
úspory domácnosti

Zde nastává situace, kdy se dostává do pozice finanční nezávislosti. To je tedy stav, kdy máme dostatečné množství finančních prostředků pro koupi čehokoliv. Neřešíme tedy zda si danou věc můžeme dovolit, ale prostě si ji koupíme. To je přeci skvělý pocit a pokud podnikáme a generujeme zisky je snadné tohoto stavu dosáhnout.

Je zde ale zásadní problém. Jak rozjet své podnikání a dostat se ze stavu vysokých nákladů do stavu vysokých zisků. Pokud nemáme dostatek vlastních prostředků budeme muset finance získat pomocí půjčky. Vše záleží na ochotě bankovních a nebankovních společností, ale také naší schopnosti umět výrobky prodat.

Pokud půjdeme do bank zřejmě ne vždycky uspějeme. Bankovní společnosti vždy prověřují riskantnost obchodu a spíše půjčí své peníze něčemu co už znají. Naopak něčemu novému, čeho se lidé bojí jen stěží svěří své peníze. Proto inovátoři dnešní doby hledají spíše neortodoxní způsoby, jak přijít k penězům.

Jedním z nich je využít portálů, které umožní jednotlivým podnikatelským plánům se prezentovat pomocí video prezentace, popisku a nabídky zvýhodněných produktů, které mohou inovátoři zakoupit. Když projekt dosáhne požadované částky je uskutečněn a peníze jsou transportovány k autorům, v opačném případě jsou vráceny jednotlivým investorům.
terminál na platbu

V mezinárodní podobě je to jednoznačně Kickstarter, na tuzemském trhu jsou známé Zonky či Startovač.

Tyto způsoby snižují jak rizika dlužníků, tak i investorů. Dalším a marketingově méně náročným způsobem je nebankovní půjčka bez dokládání příjmů. Zde je však být velice obezřetný, jelikož tyto společnosti nabízí peníze s vysokým rizikem a nízkou návratností je hodnota peněz nastavena velice vysoko, tedy úrok se blíží hranici lichvářství.

Proto je vhodné zamyslet se, zda peníze pro podnikání chceme skutečně získat tímto způsobem nebo si zvolíme snazší a bezpečnější cestu.


Back To Top