I čtení může být zábavné

Nezařazené

I čtení může být zábavné

Navštěvujete-li rádi různé kulturní akce, pak jistě nevynecháte ani možnost navštívit nějaké autorské čtení nebo scénické čtení. Říkáte si proč, když knihy běžně nečtete? Jednoduše proto, že knihy a jejich příběhy jsou krásné a umožní vám snít a na chvíli uniknout od reality. Dají vám možnost zaměstnat mozek něčím příjemným a třeba vás taková akce přesvědčí o tom, že konkrétní knihu či autora si určitě budete chtít přečíst.

Autorské i scénické čtení, obojí přináší nevšední zážitek


Při autorském čtení sám autor představuje své dílo a úryvky z něho. Pořádají ho například knihovny či čtenářské kluby, někdy i knihkupectví v rámci autogramiády, věnovány jsou mu ale i festivaly. Kdo jiný, než autor sám, dovede lépe představit své dílo a vtáhnout tak čtenáře do děje a přimět ho k přečtení své knihy.

Scénické čtení oproti tomu je v podstatě divadelní představení, kdy je autor či konkrétní dílo představeno hraným způsobem s doprovodem hudby i využitím rekvizit a různých kostýmů. Perfektně dokáže diváka a posluchače vtáhnout do děje a umožnit mu nevšední zážitek. Nejde tedy o pouhé předčítání textu, jak by se mohlo zdát.

Kam za zážitkem spojeným se čtením

Se scénickým čtením se můžete setkat v divadlech, ale třeba i v rámci projektu LiStOVáNí. Unikátní projekt, kdy jsou představovány zajímavé a aktuální knihy či autoři. Cílem je nejen představení a zprostředkování díla či autora, ale především přivedení diváka k samotnému přečtení daného díla. S projektem se lze setkat pravidelně v Praze, Brně, Havlíčkově Brodě, Českých Budějovicích nebo i Bratislavě.

Navíc ale projekt navštěvuje různá města po celé republice, především díky knihovnám. Dalším pozitivem je i program určený pro školy.
Scénické čtení je vhodné pro všechny generace, každá si najde to své, své dílo i svého autora. Je tedy velmi vítaným způsobem, jak přimět lidi opět číst a to je v dnešní době velmi důležité.

Podívejte se na program knihovny ve vašem městě, zda podobnou akci nepořádá, možná jste o tom dosud nevěděli, ale teď už víte a nic vám nebrání ji navštívit. Uvidíte, že se pak po dlouhé době se opět ponoříte do četby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Back To Top